Családközösségünk bemutatkozik
A közösség külön honlapját itt lehet elérni:

oport.webnode.hu/

2007. őszén alakult meg a családos csoport Vecsésen, amely jelenleg 10-12 családot foglal magába. Általában havonta egyszer találkozunk és egy délutánt együtt töltünk beszélgetéssel, közös imával. Mialatt a gyerekek az Andrássy-telepi Plébánia közösségi házának nagytermében felügyelet mellett játszanak, mi felnőttek külön tudunk beszélgetni, melynek témáit közösen választjuk ki, figyelve arra, hogy azok mindenki számára érdekesek és értékesek legyenek. A komolyabb témákat kisebb csoportokban dolgozzuk fel. Minden hónap második vasárnapján, amikor a szentmisét egyházközségünk családjaiért ajánljuk fel, családjaink szolgálatot teljesítenek.

Mivel célunk, hogy a családok jobban megismerjék egymást, évente többször szervezünk közös kirándulást, kötetlen kerti összejöveteleket is. Nagy sikere volt a 2009. nyarán szervezett 4 napos kerékpár-túránknak, melyen 7 család vett részt Péter atya kíséretében. Közösségünk nem zárt, folyamatos megújulásával hisszük, hogy egyre többet kaphatunk. Ezért szeretettel várjuk azon családok jelentkezését, akik szívesen megismernék közösségünket, és talán szívesen csatlakoznának is.

Cikk a Família magazinban
kattintson a nagyításhoz kattintson a nagyításhoz kattintson a nagyításhoz